zbiornik-przewozny-na-olej-napedowy-truck-tank-jfc-600l

Zbiorniki mobilne na paliwa — co warto o nich wiedzieć?

Zbiorniki mobilne na paliwa są wygodnym, praktycznym, a także bezpiecznym sposobem na magazynowanie i dystrybucję paliw. To rozwiązanie chętnie wykorzystywane w rolnictwie, branży budowlanej czy transportowej. Sprawdź, jakie są największe zalety zbiorników mobilnych na paliwa i co warto o nich wiedzieć!

Zbiorniki mobilne na paliwa — gdzie i komu się przydadzą?

Zbiorniki mobilne na paliwa wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie ważne jest podtrzymanie nieprzerwanej pracy maszyn lub pojazdów mechanicznych. Zapewniają bowiem możliwość tankowania na miejscu, bez konieczności dojazdu do stacji paliw.

Pojemne i mobilne zbiorniki na paliwa stosuje się zatem m.in. w rolnictwie, branży budowlanej i transportowej. Umożliwiają one dystrybucję paliw bezpośrednio w na miejscu wykonywania pracy — np. na polu czy placu budowy, ale też na firmowym parkingu, a nawet w trasie.

Oczywiście zbiorniki mobilne na paliwa przydają się nie tylko do tankowania ciężkiego sprzętu. Zasilą wszelkiego rodzaju maszyny na olej napędowy — np. piły mechaniczne, kosiarki spalinowe czy agregaty prądotwórcze. Takie źródło paliwa przyda się zatem m.in. przy wycince drzew, pielęgnacji zieleni, zakładaniu ogrodów, remontach i wielu innych pracach.

trucktank-950l-przod

Największe zalety mobilnych zbiorników na paliwa

Największą zaletą przewoźnych zbiorników na paliwa jest oczywiście ich mobilność. Oznacza ona nie tylko możliwość transportu paliwa na miejsce, w którym jest najbardziej potrzebne. Mobilne zbiorniki to również łatwe i wygodne tankowanie w każdych warunkach.

Zbiorniki mobilne na paliwa są więc wyposażone w odpowiednie systemy dystrybucji. Ważna jest dobrej jakości pompa, odpowiedniej długości przewody, wygodny, prosty w obsłudze nalewak czy sprawny przepływomierz. Dystrybutor powinien być umieszczony za zamykaną na klucz klapą, która ograniczy dostęp do paliwa osobom niepowołanym.

Mobilność daje możliwość tankowania w każdym miejscu i w każdych warunkach. Przewoźne zbiorniki na paliwa pozwalają więc oszczędzić czas na dojazdach do stacji benzynowych i gwarantują ciągłość pracy maszyn. To oczywiście zwiększa wydajność i efektywność działań.

Jednak własny zbiornik mobilny na paliwo to nie tylko wygoda i funkcjonalność. To także możliwość zakupu paliwa w większej, hurtowej ilości, a więc po niższej cenie. Mobilne zbiorniki zapewniają więc nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy.

Jak wybrać odpowiednie zbiorniki mobilne na paliwa?

Wybierając zbiorniki mobilne na paliwa, uwagę należy zwrócić na kilka istotnych kwestii.

W pierwszej kolejności wybrać trzeba odpowiedni typ zbiornika przeznaczony do przechowywania i transportu danego rodzaju paliwa. W sprzedaży dostępne są bowiem zbiorniki mobilne na olej napędowy i na AdBlue. Materiały, z których są wykonane, jak i sama konstrukcja musi być dostosowana do konkretnej substancji.

Poza typem dobrać trzeba też pojemność zbiorników mobilnych na paliwa. Warto pamiętać tu o regulacjach europejskich. Dopuszczają one transport oleju napędowego w ilości nie większej niż 1000 litrów na jednostkę transportową. Jeden pojazd może więc przewozić nie więcej niż 1000 litrów paliwa, w związku z czym zbiorniki mobilne nigdy nie przekraczają tej pojemności.

Zbiorniki mobilne na paliwa muszą być też bezpieczne. Oznacza to właściwą budowę i wykorzystanie odpowiednich materiałów. Zbiorniki powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne oraz czynniki chemiczne. Dotyczy to zarówno płaszcza, jak i systemu dystrybucji.

Warto też wybierać zbiorniki mobilne na paliwa z odpowiednio zbudowanymi przegrodami wewnątrz. Zapobiegają one ruchom zawartości w trakcie transportu, co zapewnia większe bezpieczeństwo.

Materiały i konstrukcja zbiorników na paliwa są regulowane przez odpowiednie przepisy prawa polskiego i unijnego. Niezgodność z tymi przepisami może skutkować nałożeniem na użytkownika zbiornika wysokich kar finansowych.

Dlatego zawsze należy się upewnić, że zbiornik spełnia normy, czego poświadczeniem są odpowiednie certyfikaty i atesty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *