Zawodowe kursy on-line – prosta droga do zdobycia uprawnień technicznych

Kursy zawodowe w formie on-line to bardzo wygodny sposób nauki dla osób które posiadają już doświadczenie w zakresie inżynierii czy budownictwa, a chcą poszerzyć swoje uprawnienia i zdobyć nowe umiejętności. Na kursie można zdobyć między innymi uprawnienia elektryczne, energetyczne, gazowe, spawalnicze czy z obsługi urządzeń takich jak wózki widłowe czy żurawie.

Jeśli chodzi o dostępne szkolenia to można tutaj wymienić takie kursy jak:

 • uprawnienia SEP, G1, G2, G3
 • pomiary elektryczne w praktyce
 • kursy F-Gazy
 • Montaż klimatyzacji w praktyce
 • Montaż pompy ciepła w praktyce
 • Lutowanie twarde metodą 918
 • Napełnianie i obsługa butli
 • Fotowoltaika w praktyce
 • Zgrzewanie rur PP/PE
 • UDT: podesty ruchome przejezdne
 • UDT: wózki widłowe
 • UDT: żurawie HDS
 • UDT: ładowarki teleskopowe
 • UDT: suwnice, wciągniki i wciągarki

Dlaczego warto skorzystać z kursów zawodowych przez internet?

Przede wszystkim są one prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników, których wiedza sprawi, że uczestnicy poczują się pewnie i będą mogli zdobyć dodatkowe kwalifikacje w dziedzinie, w której już zaczęli ścieżkę kariery. Zdanie egzaminu końcowego po takim trybie nauki, nie będzie żadnym problemem. Co więcej, jeśli kursant nie zda egzaminu, może liczyć na zwrot kosztów. Dzieje się tak dlatego, bo organizator jest pewien wiedzy jaką przekazuje i jakości kursu, stąd ryzyko niepowodzenia jest znikome. Jak widać, tematyka kursów jest szeroka i można na przykład w łatwy sposób zdobyć wymagane sepowskie uprawnienia.

Ponadto wysoka zdawalność dodaje odwagi, a doświadczona kadra zadba o odpowiednio wysoki poziom kursu. Warto inwestować w swój rozwój zawodowy i ciągle się dokształcać, a szczególnie gdy mówi się o konkretnych, technicznych umiejętnościach czy obsłudze maszyn. Takie uprawnienia dają duże szanse na dobre perspektywy zawodowe. Obecnie tego typu zawody jak elektryk, energetyk, operator wózka widłowego czy żurawia są uznawane za bardzo poszukiwane i zawsze znajdzie się praca dla osób z takimi umiejętnościami.

Czym wyróżniają się te konkretne kursy zawodowe?

Po pierwsze, kursy posiadają własną komisję akredytowaną przez Urząd Dozoru Technicznego, jak również własną komisję kwalifikacyjną wyznaczoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Po drugie, po pozytywnym wyniku egzaminu, kursant otrzymuje zaświadczenie o uprawnieniach, które jest dla niego przepustką do dalszego rozwoju i szansą na lepsze zarobki.

Jeśli chodzi o sposób nauczania, to wiedza jest przekazywana w taki sposób, aby uczestnik zrozumiał i przyswoił materiał, nawet jeśli wcześniej nie miał do czynienia z daną dziedziną.

Nieoceniony plus to nauka on-line z wykładowcą w czasie rzeczywistym, co w oczywisty sposób aktywizuje kursantów i zapewnia wzajemny kontakt. Ta rewolucyjna metoda daje bardzo dobre rezultaty. Bogato wyposażona sala multimedialna, z kamerami, oświetleniem i nagłośnieniem, daje wrażenie uczestniczenia w kursie stacjonarnym. Zazwyczaj tego rodzaju kursy odbywają się tylko on-line lub stacjonarnie, a takie połączenie elementów kursu stacjonarnego z metodą on-line, to metoda wygodna i sprawdzona. Nie trzeba tracić cennego czasu na dojeżdżanie na kurs, tylko można go realizować wygodnie w zaciszu domowym. Daje to duże możliwości dla osób, dla których dojazd stanowi problem i nie maja tyle czasu. Poza tym, wiele osób woli uczyć się w formie on-line. Wzajemny kontakt w czasie rzeczywistym wykładowców i kursantów, mobilizuje do nauki, zwiększa aktywność i motywację do dalszej nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *