podajnik-rolkowy-jaki-wybrac

Podajnik rolkowy – jaki wybrać?

Nowoczesne podajniki rolkowe to urządzenia, dzięki którym można znacząco usprawnić pracę w warsztacie. Aby zwiększyć wydajność obróbki trzeba oczywiście postawić na odpowiedni sprzęt, co niestety nie jest prostym zadaniem. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo na które elementy zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy podajnik rolkowy.

Nowoczesne podajniki rolkowe dla wymagających

Oryginalne podajniki do przycinarek taśmowych znacząco zwiększają produktywność całego zakładu, dlatego też nie warto na nich oszczędzać. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele przenośników rolkowych, dzięki czemu każdy wybierze optymalne dla siebie wyposażenie. Dla mniejszych i większych warsztatów najlepszym wyborem będą podajniki rolkowe BOMAR, które wyróżniają się wygodną eksploatacją, niezawodnością i bardzo wysokim bezpieczeństwem. Podajnik rolkowy marki BOMAR zaprojektowany został w taki sposób, aby sprawnie współpracować z pozostałymi maszynami, które znajdują się w danym warsztacie. Umieścić je można nie tylko w pobliżu linii produkcyjnej, ale również przy pozostałych urządzeniach do obróbki.

Maksymalne obciążenie

Aby liczyć na bezpieczną i szybką pracę warto zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie. Przy stanowiskach z lekkimi i średnimi obciążeniami doskonale sprawdzi się system M. Przy większych obciążeniach zdecydowanie lepiej poradzą sobie podajniki rolkowe w systemie T. Jeżeli chodzi o najbardziej wymagające materiały o bardzo dużym ciężarze to bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem będzie niezawodny system X/XP. Elastyczny system przenośnikowy można indywidualnie przystosować nawet do bardzo nietypowych wymagań każdego klienta. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Na co zwrócić uwagę?

Podajniki do przecinarek taśmowych powinny wyróżniać się wytrzymałą konstrukcją, która jest odporna na negatywne oddziaływanie różnorodnych czynników zewnętrznych. Ogromną rolę odgrywa nie tylko wytrzymała rama połączona z rolkami na łożyskach, ale również mocne i solidne nogi. Podajniki rolkowe powinny być również wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci. Wymienione powyżej systemy podajników wykonane są z ocynkowanej stali, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje podstawowe zadania.

Więcej na temat podajników rolkowych przeczytasz na stronie oficjalnego dystrybutora Bomar: https://www.bomar-poland.com.pl/podajniki-rolkowe/

Czym charakteryzują się podajniki BOMAR?

Nowoczesne podajniki rolkowe BOMAR cechują się bardzo niską awaryjnością. Do każdego urządzenia dołączona jest oczywiście kompletna dokumentacja techniczno-rozruchowa. W dużej mierze to właśnie wysokiej jakości materiały są największą gwarancją, że podajniki rolkowe sprostają rygorystycznym normom. Aby wybrać porządny podajnik rolkowy warto wziąć pod uwagę także elementy bezpieczeństwa. Mowa tutaj przede wszystkim o blokadach i fotokomórkach, które umożliwiają zatrzymanie ładunku. Na samym końcu należy wspomnieć o tym, że wymienione powyżej podajniki rolkowe można w każdej chwili dowolnie rozbudować, dzięki czemu znacząco zwiększy się ich funkcjonalność. Osoby, które nie wiedzą jaki podajnik wybrać mogą skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *