Outsourcing spawaczy z Bangladeszu – dlaczego warto skorzystać?

W ostatnich latach w Polsce wzrosło zapotrzebowanie na wykwalifikowanych spawaczy, którzy posiadają określone umiejętności, znają procedury spawalnicze, a także normy bezpieczeństwa. Specjaliści znajdują zatrudnienie w branży budowlanej czy przemysłowej – w elektrowniach, stoczniach, spalarniach, gazowniach, fabrykach chemicznych czy papierniczych. Większość firm nie dysponuje jednak własną ekipą spawaczy. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z outsourcingu usług spawalniczych. Od jakiegoś czasu coraz więcej zakładów decyduje się na powierzenie prac fachowcom z Bangladeszu. Jakie są zalety outsourcing spawaczy? Czym w ogóle jest ta usługa?

Outsourcing – na czym polega?

Wiele rozrastających się przedsiębiorstw decyduje się na oddanie części swoich obowiązków profesjonalnej firmie zewnętrznej na podstawie zawartej umowy po to, by w pełni skupić się na głównych zadaniach i celach. Jest to tak zwany outsourcing. Pojęcie to spotyka się najczęściej w księgowości, branży zaopatrzeniowej, IT czy na rynku spawalniczym.

Outsourcing polega na zlecaniu pracownikom zewnętrznym przeprowadzenia konkretnych prac, takich jak spawanie stali nierdzewnych, konstrukcji offshore czy kadłubów statków, jeżeli weźmiemy pod uwagę branżę spawalniczą. Specjaliści pracują w różnych miejscach na terenie całej Polski, realizując niewielkie zlecenia bądź długotrwałe kontrakty w oparciu o umowę o pracę tymczasową. Przez cały czas pozostają w stosunku pracy z tym samym pracodawcą.

Outsourcing spawaczy z Bangladeszu – zalety

Outsourcing usług spawalniczych ma wiele zalet. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm z różnych branży decyduje się na to rozwiązanie. Specjaliści z Bangladeszu zajmują się spawaniem zbiorników, kadłubów statków, różnego rodzaju konstrukcji, stali kotłowej, czarnej, nierdzewnej, duplex, superduplex i aluminium, a także przeprowadzają prace montażowe systemów rurociągowych, przemysłowych, konstrukcji stalowych, offshore i na podstawie dokumentacji technicznej. Szerokie kwalifikacje zawodowe wpływają na jakość wykonywanych zleceń, ich terminowość, profesjonalizm i solidność.

Firma świadcząca usługę outsourcingu dba o kompleksową obsługę, dzięki czemu inwestorzy nie muszą się martwić o żadne formalności, takie jak wiza czy legalizacja zatrudnienia, kwatery dla pracowników, uniform, gogle ochronne, rękawice, skafander chroniący przed poparzeniami, specjalistyczny sprzęt czy dojazdy. Skorzystanie z outsourcingu spawaczy to także:

  • oszczędność czasu,
  • redukcja kosztów,
  • możliwość korzystania z zasobów, którymi dysponuje firma zewnętrzna,
  • dostosowywanie liczby specjalistów do specyfiki pracy.

Outsourcing spawaczy z BJBServices

Jedną z firm, która świadczy usługę outsourcingu spawaczy z Bangladeszu jest BJBServices. Działalność firmy obejmuje nie tylko cały proces rekrutacyjny specjalistów, lecz także wsparcie w finalizacji różnego rodzaju formalności, m.in. wizy oraz legalizacji zatrudnienia.

Ekipę pracowniczą tworzą spawacze:

  • 135 – specjalizujący się w spawaniu elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych,
  • 136 – zajmujący się spawaniem łukowym w osłonie gazu aktywnego drutem proszkowym,
  • 138 – trudniący się spawaniem łukowym w osłonie gazu aktywnego drutem proszkowym z rdzeniem metalicznym,
  • 141 – odpowiedzialni za spawanie nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych.

BJBServices zatrudnia jedynie wykwalifikowanych spawaczy, których umiejętności są potwierdzone certyfikatami. Fachowcy z Bangladeszu posiadają niezbędną wiedzę, która umożliwia rozpoznanie określonego materiału poddawanego procesowi spawania, przygotowanie go do obróbki i cięcia, poprawne i bezpieczne spawanie, a także kontrolę elementów w celu poddania ich ewentualnej poprawie.

Brygady pracują na terenie całej Polski w elektrowniach, elektrociepłowniach, stoczniach, przepompowniach, spalarniach i w innych firmach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *