Panele fotowoltaiczne bez wkładu własnego – czy to możliwe?

Nie będziemy Was trzymać długo w niepewności: oczywiście, że tak! Panele fotowoltaiczne to duży jednorazowy wydatek, jednak nie musisz ponosić go w pojedynkę. Mamy dla Ciebie kilka rozwiązań, które ułatwią Ci podjęcie decyzji dot. zakupu paneli PV. Oto one:

Zapytaj o dofinansowanie

W ciągu roku kalendarzowego instytucje rządowe współpracujące ze strukturami unijnymi ogłaszają wiele programów, w ramach których możesz uzyskać dofinansowanie do montażu instalacji fotowoltaicznej. Znajdziesz tutaj oferty m.in. dla domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych czy dobrze prosperujących przedsiębiorstw. To nic trudnego – wystarczy zgłosić się do firmy zajmującej się montażem paneli słonecznych, która będzie posiadała odpowiednio wykwalifikowaną kadrę, doświadczoną w procesie pozyskiwania takich świadczeń.

Dofinansowanie może być udzielone w formie korzystnej pożyczki bądź jako świadczenie bezzwrotne. Przykładami takich programów są m.in. „Mój Prąd 3.0” oraz „Czyste Powietrze 2.0”. Celem tego drugiego jest zmiana struktury energetycznej w Polsce na sprzyjającą wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii. Kompleksowa wymiana źródeł ciepła będzie korzystna nie tylko dla Ciebie, ale i dla środowiska.

Skorzystaj z darmowego audytu

Nie musisz tracić swojego cennego czasu na wyliczenia dot. ewentualnych kosztów, które musisz ponieść, w związku z instalacją fotowoltaiki. Oddaj się w ręce ekspertów. Wiele firm, w tym iSun, oferuje opcję skorzystania z bezpłatnego audytu, który raz na zawsze rozwieje Twoje wątpliwości w tym temacie. Eksperci będą potrafili wyliczyć niezbędne zapotrzebowanie energetyczne w Twoim domu, firmie czy gospodarstwie, pomogą ustalić typ instalacji najlepiej dopasowany do zastanych warunków zewnętrznych – on-grid lub off-grid oraz zasugerują miejsce, w którym należałoby zamontować panele PV, aby mogły produkować maksymalną ilość energii dla Twoich potrzeb. To nic nie kosztuje! Wystarczy zadzwonić i umówić się na konsultację.

Pomyśl o przyszłości

Instalacje fotowoltaiczne w Polsce cieszą się coraz większą popularnością, jednak wielu ludzi, mimo powyższych argumentów, nadal można uznać za nieprzekonanych do podjęcia takiej inwestycji. Z rozmów, które z nimi przeprowadziliśmy, wynika, że ich największy lęk można zamknąć w jednym pytaniu: a co jeśli mi się to nie zwróci? iSun odpowiada: nie ma takiej możliwości, aby się nie zwróciło. Naprawdę! Jeśli instalacja fotowoltaiczna nie jest wydajna tzn. że należy zgłosić jej reklamację.

Moc zainstalowanych paneli PV powinna wystarczyć na zaspokojenie codziennego zapotrzebowania energetycznego, a nawet generować delikatną nadwyżkę, którą będzie można wykorzystać np. na podłączenie większej ilości urządzeń elektrycznych lub „oddać” do sieci elektrowni, która zwróci nam ją w razie chwilowych, gorszych warunków pogodowych. Nie ma się czego bać! Inwestycja w panele zwraca się całkowicie przeciętnej, polskiej rodzinie po ok. 7,5 – 8 latach, i to najczęściej z nadwyżką! Jeśli Twój rachunek za prąd wynosi ok. 150 zł – nie wahaj się i pozwól sobie zaoszczędzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *