Narzędzia do pras krawędziowych

Producent narzędzi do obróbki blach oferuje asortyment najwyższej jakości, co pozwala przeprowadzać fachowo wszystkie konieczne procesy. Na zamówienie klienta, może zaprojektować potrzebne urządzenia, m.in.: stemple i matryce.

Jakie narzędzia niezbędne są w branży budowlanej?

W branży budowlanej niezbędne są narzędzia. Nie wystarczą wkrętaki, młotki, klucze i noże, kiedy fachowcy wykonują elewacje, pokrycia dachowe, okna czy tarasy z blachy. Potrzebne są prasy krawędziowe, ponieważ pozwalają zamontować do stołu czy belki zginającej, stemple i matryce. Urządzenia są bowiem niezbędne do ukształtowania blachy. Stemple ułatwiają gięcie, ale przyssawki mocowanie gnącej pracy do belki oraz pozwalają uzyskać właściwy kształt. Matryce natomiast umieszczane są w blachach, w celu unieruchomienia elementów, by móc wykonywać dokładne gięcia. Przed wyborem stempli i matryc trzeba zwrócić uwagę na ich twardość i szerokość. Liczy się niezawodność narzędzi, by pod maksymalnym naciskiem nie doszło do wygięcia czy złamania blachy. W plasmet.net można zamówić stemple i matryce o potrzebnych parametrach, ale też zlecić ich zaprojektowanie. Firma wykonuje dla klientów narzędzia na zamówienie.

Jaki producent narzędzi z najlepszych materiałów do obróbki blachy oferuje stemple i matryce?

Na polskim rynku nie brakuje narzędzi dla profesjonalistów. Przy wyborze należy kierować się jakością, sprawdzając, czy w ofercie producenta są matryce, stemple oraz inne narzędzia: frezy, szczypce i nożyce, niezbędne do formowania blachy. Firma Plasmet wykonuje narzędzia standardowe oraz z materiałów ulepszonych. Produkty są hartowane i szlifowane, co daje najwyższą gwarancję jakości. W ofercie są także polskie i czeskie noże do nożyc gilotynowych do cięcia blachy, łączniki mechaniczne stempli, adaptery i szafy na narzędzia oraz belgijski sprzęt do wykrawarek rewolwerowych wszystkich typów. Oprzyrządowanie jest dostosowane do krawędziarek, najlepszych marek. 25 lat doświadczenia w produkcji oraz wprowadzanie nowych technologii, pozwoliło firmie osiągnąć najwyższy standard produkcji.

Dlaczego obróbka blach wymaga innowacyjnych rozwiązań?

Blacha poddawana jest obróbce, podczas której zmienia wymiary i kształt. Wykonywane jest cięcie, tłoczenie, wykrawanie, gięcie czy spawanie, w zależności do potrzeby wykorzystania danych arkuszy w realizacji zleceń. Potrzebny jest odpowiedni sprzęt, pozwalający realizować zadania z największą precyzją. Wykorzystywane są m.in.: prasy krawędziowe, gilotyny, giętarki, wykrawarki i nożyce. Innowacyjne rozwiązania przyspieszają obróbkę, ale też pozwalają na powtarzalność, co jest dużą oszczędnością czasu. Firma wykonująca zlecenia stara się o najwyższą jakość danego elementu, z zachowaniem wszystkich detali i parametrów. Podczas gięcia, blacha może ulec zarysowaniu, dlatego nie warto ryzykować. Plastikowe taśmy zapobiegają zniszczeniom.

Czym różni się obróbka blach od obróbki drewna?

Procesy mają za zadanie ukształtowanie materiału, by móc go wykorzystać m.in. w branży budowlanej. Zarówno blacha, jak i drewno wymagają specjalistycznej obróbki, z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu. Każdy zakład produkcyjny musi dysponować nowoczesnym parkiem maszynowym, który pozwala na realizowanie nawet bardzo trudnych zleceń. Urządzenia mają zapewniać wydajność procesów i oczywiście najwyższą jakość przeprowadzanych procesów. Obróbka blach i drewna wymaga frezowania, toczenia, gięcia. Konieczne jest nadanie odpowiedniego wymiaru i kształtu przedmiotowi, ale wykonywane jest wycinanie rowków i ząbków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *