Listwy Lagrus – dopasowane do każdego stylu

Niegdyś wnętrza urządzano przy pomocy tego, co aktualnie było możliwe do kupienia. Meble przechodziły „w spadku” z pokolenia na pokolenie i przez długie lata trzymały się naprawdę dobrze. Wykonywano je z drewna dzięki czemu niektóre z nich do dziś są wykorzystywane we wnętrzach, często po odświeżeniu. Obecnie oczywiście wszystko to wygląda nieco inaczej. Mebli na rynku jest mnóstwo i gdy przychodzi nam wybrać coś interesującego, często mamy nie lada problem. Tysiące modeli szaf, komód czy też łóżek, mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy.

Dziś urządzając wnętrza często staramy się dobierać poszczególne elementy w taki sposób, aby były one spójne, harmonizowały ze sobą i przedstawiały konkretny styl. Modny dziś jest między innymi loft – nieco surowy, nawiązujący do typowo amerykańskich mieszkań, adaptowanych z powierzchni starych fabryk. Niezmienną popularnością cieszy się także styl skandynawski. Przytulny, bardzo naturalny i jasny – czerpiący inspirację ze skandynawskich krajobrazów. W każdym z tych wnętrz konieczne jest oczywiście zastosowanie różnych rozwiązań, aby ostatecznie uzyskać efekt przyjemny dla oka. Nie można zapominać między innymi o takich detalach, jak listwy przypodłogowe.

Jakie modele listew oferuje marka Lagrus?

Zazwyczaj listwy przypodłogowe pełnią dla nas rolę „detali” choć trzeba przyznać, że mają one bardzo szerokie zastosowanie w każdym wnętrzu. Czasem nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo funkcjonalne one są. Oczywiście ich główną zaletą jest to, że maskują skutecznie szczelinę dylatacyjną. Taka szczelina jest pozostawiana w momencie kładzenia podłogi, a w szczególności paneli, aby mogły one „pracować”. Chodzenie wywiera nacisk, który musi w jakiś sposób się rozchodzić. Dzięki takim szczelinom panele mogą lekko rozchodzić się na boki i nie wyłamują się pod wpływem naporu.

Poza tym takie listwy chronią również dolną część ścian przed przedostawaniem się tam wilgoci. Gdy przykładowo myjemy podłogę, ma ona bezpośredni kontakt z wodą. Listwa natomiast chroni ścianę, która na wilgoć nie jest w żaden sposób odporna.

Listwy pełnią bez wątpienia również funkcję dekoracyjną. Większość modeli dostępnych na rynku jest bardzo klasyczna i uniwersalna. Dzięki temu można wykorzystać je w różnorodnych wnętrzach, niezależnie tak naprawdę od ich stylu. Niektóre z nich jednak posiadają bogatsze zdobienia, bardzo często jakieś frezowanie w górnej części, elementy sztukateryjne itp.

Współcześnie listwy są również bardzo praktyczne i funkcjonalne. Wiele z nich posiada w swojej tylnej części frezowanie pod kable. Można w nim ukrywać kable i różnego rodzaju przyłącza, aby nie były one widoczne na pierwszy rzut oka. Dzięki temu nasze wnętrze z pewnością stanie się schludniejsze i bardziej estetyczne.

Wszystkie te cechy posiadają listwy marki Lagrus, topowego producenta na rynku w tym zakresie. Marka ta ma bardzo bogatą ofertę, która może trafić w gust absolutnie każdego klienta. Listwy te są idealnym rozwiązaniem do wnętrz bardzo klasycznych, ale również i tych nowoczesnych, niemalże modernistycznych. Jeśli chcemy stworzyć wnętrze na kształt loftu, wówczas możemy zamówić listwy w czarnym kolorze, które są dostępne na indywidualne zamówienie. Bogata paleta kolorystyczna sprawia, że można „bawić” się tym elementem wnętrza, dopasowując go jak najbardziej do swoich potrzeb.

Wśród licznych modeli oferowanych przez markę, warto zwrócić uwagę na trzy konkretne: Lagrus Classic R1, Classic R10 oraz Atena 100. Czym się one cechują?

Model Classic R1 ma grubość 16mm, wysokość 80 mm i standardową długość 2,44 mb. Utrzymane są w kolorze białym, mają trójwarstwowe lakierowanie i są wykończone w półmacie. Na życzenie klienta można zamówić je w naturalnym stanie – surowym lub też w dowolnym kolorze dostępnym w palecie barw udostępnianej klientowi. Model ten posiada również frezowanie pod kable, nieodłączny element nowoczesnych rozwiązań w tym zakresie. Jest również dodatkowo izolowany przeciwwilgociowo.

Listwy Classic R10 mają 10 mm grubości i 60 mm wysokości, są zatem nieco mniejsze i lepiej będą się sprawdzać w pomieszczeniach o zawężonych metrażach.

Model Atena 100 jest w tym zestawieniu najbardziej wyróżniający się, ponieważ posiada interesujące frezowanie w swojej górnej części. Dzięki temu pasuje do wnętrz z charakterem, nieco bardziej klasycznych, może w stylu retro. Wszystkie modele tych listw są wykonywane z płyty MDF, bardzo solidnej i wytrzymałej. Dzięki temu mogą służyć nam przez lata, a my we własnym zakresie możemy je odświeżać przy pomocy farb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *