Kosiarka do trawy czy podkaszarka? Czym najlepiej kosić trawnik?

Stając przed wyborem sprzętu do koszenia musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby dostosować naszą decyzję do warunków panujących w ogrodzie. Mała kosiarka elektryczna poradzi sobie świetnie z przydomowym ogródkiem, podkaszarka elektryczna przyda się przy wąskich pasach zieleni czy skalniakach, podczas gdy kosa spalinowa to sprzęt do uporania się z zarośniętą działką. O różnicach między kosiarkami, podkaszarkami i kosami przeczytasz w tym artykule, a wszystkie niżej opisane typy sprzętu znajdziesz w atrakcyjnych cenach na stronie narzedzia24na7.pl.

Kosiarki elektryczne – popularne oraz niedrogie

Jest to sprzęt prosty w obsłudze, tani i niezawodny, znany każdemu amatorowi równo przyciętej trawy. Najpopularniejszym typem kosiarek pozostaje kosiarka elektryczna. Mała kosiarka elektryczna w zupełności wystarczy dla trawników poniżej 400 m2, będzie przy tym lekka i poręczna. Tania kosiarka elektryczna to wydatek rzędu 200 zł, choć warto zastanowić się nad droższym urządzeniem, ze względu na jakość wykorzystanych materiałów. Mała kosiarka elektryczna nie poradzi sobie jednak z większymi terenami, przede wszystkim ze względu na ograniczoną długość kabla. W takim przypadku kosiarka elektryczna akumulatorowa pozwoli na większą swobodę. Kosiarka elektryczna z napędem oraz kosiarka akumulatorowa z napędem łączą w sobie komfort łatwiejszej obsługi z cichszą pracą, przy czym ta druga dodatkowo nie ogranicza nas długością przewodu.

Kosiarki spalinowe – mocne lecz głośne

Kosiarki spalinowe zamiast prądu wykorzystują paliwo i zapewniają szybkie i wydajne koszenie, choć kosztem większego hałasu. Kosiarki spalinowe z napędem charakteryzują się większą mocą i będą idealne dla dużych powierzchni ze względu na brak ograniczenia kablem. Najlepsze kosiarki spalinowe posiadają nie tylko napęd, lecz również mały akumulator, który pozwala załączyć urządzenie bez konieczności ciągnięcia za linkę z uchwytem. Kosiarka spalinowa z napędem jest więc dobrym wyborem dla osób, które nie mają dużo siły lub posiadają rozległy teren do utrzymania.

Kosy i podkaszarki – sprzęt do zadań specjalnych

Podkaszarka elektryczna i podkaszarka akumulatorowa to narzędzia bardziej mobilne od kosiarek, specjalizujące się w utrzymaniu wąskich i trudno dostępnych przestrzeni. Tam gdzie kosiarki spalinowe z napędem są zbyt nieporęczne podkaszarki pozwalają na precyzyjne przycinanie, na przykład wokół krawężników czy ogrodzeń. Kosa spalinowa i kosa akumulatorowa to większe i cięższe kuzynki podkaszarek. Łączą ich mobilność z większą mocą, idealną w doprowadzaniu do porządku mocno zarośniętych terenów.

Podsumowanie

Przy wyborze sprzętu do koszenia trzeba wziąć pod uwagę na jakim terenie będzie on wykorzystywany. Kosiarka elektryczna z napędem, kosiarka akumulatorowa z napędem oraz kosiarka spalinowa z napędem zapewnią łatwiejszą obsługę, co może być bardzo istotne dla osób starszych. Warto pamiętać, że jeśli nie mamy ochoty męczyć się z kablami i przedłużaczami, to kosiarka elektryczna akumulatorowa, podkaszarka akumulatorowa i kosa akumulatorowa zapewnią nam większą swobodę pracy. Są to również sprzęty bardziej ekologiczne od spalinowych odpowiedników.

Teraz już wiesz, czy twojemu trawnikowi potrzebna jest tania kosiarka elektryczna, czy może spalinowa z napędem. Najlepsze kosiarki spalinowe, elektryczne i wiele więcej znajdziesz na stronie narzedzia24na7.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *