Kalkulator fotowoltaiki – oblicz, ile możesz zaoszczędzić

Zanim zdecydujesz się na zakup paneli słonecznych, sprawdź, czy instalacja fotowoltaiczna będzie dla Ciebie optymalnym wyborem. Kalkulator fotowoltaiczny to świetne narzędzie pozwalające na szybkie i łatwe obliczenie zysków, które przyniesie Ci używanie instalacji fotowoltaicznej. W jaki sposób działa tego typu narzędzie i jakie informacje możesz dzięki niemu uzyskać? Sprawdź!

Kalkulator fotowoltaiczny:w jaki sposób działa?

Kalkulator energii słonecznej, nazywany też kalkulatorem fotowoltaicznym, to proste narzędzie pozwalające obliczyć zyski, które wygeneruje zamontowanie instalacji fotowoltaicznej o konkretnych parametrach. Jedną z firm zajmujących się sprzedażą i montażem paneli słonecznych jest FG ENERGY. Na stronie firmy możesz znaleźć opis sposobu obliczania zysków z instalacji oraz jak korzystać z kalkulatora systemów PV. Na stronie firmowej znajdziesz także kalkulator fotowoltaiki. Dzięki niemu dowiesz się, jak bardzo opłacalna jest dla Ciebie fotowoltaika. Kalkulator jest prosty w obsłudze. Niemniej przydadzą się wskazówki dotyczące poprawnego z niego korzystania. Przechodząc do meritum – jak działa kalkulator paneli fotowoltaicznych?

Kalkulator instalacji fotowoltaicznych to intuicyjne narzędzie: aby skorzystać z kalkulatora należy wypełnić krótki formularz, podając w nim kwotę, jaką płacimy aktualnie za rachunki za energię elektryczną, okres rozliczeniowy oraz miejsce, w którym planujemy umieścić instalację. Podane parametry są przykładowe – poszczególne kalkulatory mogą się nieco różnić. Zawsze trzeba podać kwotę, którą płacimy za rachunki, ponieważ chodzi o to, aby obliczyć jak duże oszczędności w skali miesiąca, roku i dłuższego okresu zapewni nam fotowoltaika. Kalkulator kosztów ich wysokość określa głównie na podstawie aktualnej wysokości rachunków, których wartość po zamontowaniu instalacji spadnie niemal do zera.

Kalkulator zwrotu fotowoltaiki – jakie wartości możemy wyliczyć?

Korzystając z kalkulatorów, można obliczyć m.in. oszczędność na rachunkach za energię elektryczną, np. w skali miesiąca lub roku. Dzięki temu z łatwością można wyliczyć, po jakim czasie inwestycja nam się zwróci i zacznie przynosić konkretne zyski. Zazwyczaj im więcej płacimy za prąd, tym szybciej zwróci nam się inwestycja w instalację fotowoltaiczną, mimo tego, że chcąc wyprodukować więcej energii elektrycznej, musimy wybrać produkt o większej mocy (czyli droższy). Różnice w cenach instalacji są stosunkowo małe, a zaoszczędzone kwoty dość duże. Dlatego gospodarstwa domowe, które wydają na prąd ok. 100 złotych miesięcznie, będą musiały czekać około 13 lat na zwrot inwestycji, podczas gdy osoby wydające 400 złotych, mogą liczyć na zwrot nawet w 7 lat!

Fotowoltaika kalkulator mocy – sprawdź, jakiej instalacji potrzebujesz

Kalkulator mocy PV pomoże ci wybrać instalację najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom. Dlaczego należy wybrać instalację, która będzie produkować ilość energii, którą Twoje gospodarstwo będzie w stanie całkowicie wykorzystać? Jeżeli kupisz panele, które nie będą produkować wystarczającej ilości energii, to i tak będziesz musiał kupować energię z sieci. Z kolei w przypadku dużych nadwyżek, inwestycja będzie się zwracać o wiele dłużej, ponieważ sprzedawanie nadmiaru energii elektrycznej do sieci nie jest zbyt opłacalne. Co istotne – kalkulator PV pozwala sprawdzić kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim kalkulator mocy PV odpowiada na pytania:

  • Jaką moc powinna mieć instalacja?
  • Ile paneli trzeba zamontować?
  • Jaka powierzchnia jest niezbędna do montażu odpowiedniej liczby modułów?

Jak widzisz, fotowoltaika kalkulator to przydatne, praktyczne narzędzie, z którego warto korzystać zarówno dla wygody, jak i oszacowania zwrotu inwestycji.

Jakie korzyści daje nam korzystanie z kalkulatora paneli fotowoltaicznych – podsumowanie

Narzędzie służące do obliczania wysokości oszczędności oraz zysków z fotowoltaiki może mieć różne nazwy: fotowoltaika: kalkulator kosztów, kalkulator paneli słonecznych, czy też po prostu kalkulator PV. Nie są to oczywiście wszystkie nazwy, ponieważ w zależności od firmy, to samo narzędzie może nazywać się nieco inaczej. Jednak bez względu na nazwę, niewątpliwie warto korzystać z tego typu kalkulatorów. Dzięki nim możemy w bardzo prosty sposób wyliczyć m.in. ilość zużywanej energii. Instalacja fotowoltaiczna kalkulator – który wybrać? Najlepiej skorzystać z kalkulatora fotowoltaiki oferowanego przez przyszłego wykonawcę instalacji. Prawdopodobnie jego obliczenia bazują na realnych kosztach modułów i ich instalacji.

Oprócz ilości zużywanej energii kalkulator fotowoltaiczny pozwoli Ci również na obliczenie, ile możesz zaoszczędzić, decydując się na zakup paneli słonecznych. Dzięki dobremu kalkulatorowi PV dowiesz się także, jakiej wielkości i mocy instalacja będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Pomoże Ci również ustalić, jakie parametry techniczne powinna mieć wybrana przez Ciebie instalacja.

Sprawdź naszą ofertę na stronie FG ENERGY – Fotowoltaika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *