Jak przewieźć lodówkę, duży materac lub telewizor? Poradnik

Przewożenie dużej lodówki, telewizora lub materaca stanowi dla wielu osób spore wyzwanie, którego nierzadko się nie podejmują z obawy o uszkodzenie przewożonej rzeczy lub dlatego, że nie wiedzą, jak to zrobić by jechać z takim ładunkiem bezpiecznie. Tak duże rzeczy nie są łatwe w przewożeniu, jednak przy odrobinie uwagi, można je przewieźć nawet samochodem osobowym. Jak to zrobić by jazda nie była utrudniona a rzecz dojechała na miejsce bez uszkodzeń? Oto poradnik. 

Jak przewieźć telewizor? 

Sposób przewożenia zależny jest od rodzaju telewizora. Starsze modele są mniej podatne na uszkodzenie, przewożenie ich jest łatwe. Z powodzeniem można je przewozić na siedzeniu samochodu, zawsze w takiej pozycji, w jakiej powinien stać. Ryzykowne jest przewożenie w pionie, a tym bardziej kładzenie telewizora na kineskopie. Zawsze należy pamiętać o unieruchomieniu telewizora tak, by nie przesunął się przy hamowaniu, nie przewrócił podczas jazdy po nierównościach. Przewożenie telewizora tego typu nie jest trudne.

Jak przewieźć telewizor z płaskim ekranem? Telewizory z płaskim ekranem są bardzo podatne na uszkodzenie przy przewożeniu, szczególnie łatwo uszkodzić delikatny ekran. Jak bezpiecznie przewieźć telewizor tego rodzaju? Najlepiej transportować taki sprzęt, odwrócony ekranem w stronę oparcia siedzenia, zabezpieczony – na przykład – miękkim kocem i unieruchomiony. 

Po przewiezieniu telewizora na miejsce, szczególnie gdy był on przewożony w niskiej temperaturze czy wysokiej wilgotności, przed uruchomieniem go na miejscu, warto poczekać by para, która osadzi się na sprzęcie z powodu różnicy temperatur nie spowodowała zwarcia a w konsekwencji awarii telewizora. 

Jak przewieźć materac? 

Jak przewieźć materac, tym bardziej duży? Najprościej przewieźć materac na dachu samochodu, nawet jeśli na dachu nie ma bagażnika dachowego. Jak przewieźć materac bezpiecznie? Po prostu unieruchamiając go na dachu sznurami lub pasami. Szczególnie istotne jest unieruchomienie części, która znajduje się z przodu, przewieźć materac bowiem jest łatwo, jeszcze łatwiej jednak go przy przewożeniu zgubić. Źle unieruchomiony może zostać podwiany przez powietrze opływające auto. Z tego powodu też zasadne jest podczas przewożenia materaca znaczne ograniczenie prędkości 

Jak przewieźć lodówkę? 

Nieprawidłowe przewożenie lodówki może przyczynić się do jej uszkodzenia. Jak przewieźć lodówkę? Oczywiście unieruchomioną, by się nie przewróciła, to jasne. Bardzo ważne jednak jest coś innego. Poprawne przewożenie lodówki, to przewożenie jej w pozycji pionowej. Czy inaczej można przewieźć lodówkę? Tak, ale na bardzo krótkich dystansach, bowiem czynnik, który jest w układzie chłodzącym lodówki łatwo przelewa się w miejsca, w których nie powinno go być. Przewieźć lodówkę nie jest trudno, ważne jednak jest coś jeszcze. Własnie z uwagi na to, że czynnik chłodzący mógł w trakcie transportu wypłynąć z agregatu i dostać się w różne miejsca, nie wolno uruchamiać lodówki zaraz po jej dowiezieniu na miejsce. Powinna wyłączona stać co najmniej kilka godzin. Najlepiej, by stała wyłączona całą noc, dopiero później można ją uruchomić, niech chłodzi przez dłuższy czas na pusto. Dopiero potem można do nowo uruchomionej lodówki wstawiać produkty.

Starając się, uważając na przypadkowe uszkodzenia przewożonych rzeczy, pamiętając, by lodówki i telewizora od razu po przewiezieniu nie uruchamiać, z pewnością uda się tak duże przedmioty przetransportować bez ryzyka uszkodzeń. 

One thought on “Jak przewieźć lodówkę, duży materac lub telewizor? Poradnik

  1. Ja wynająłem busa. Pan jeszcze pomógł mi znieść lodówkę i zapakować na auto no i wnieść do nowego mieszkanka. Spoko opcja polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *