Imprezy okolicznościowe w halach namiotowych na wynajem

Latem chcemy spędzać jak najwięcej czasu na zewnątrz, i to nie tylko, gdy słońce w pełni. Jednak niezależnie od warunków atmosferycznych ochrona przeciwsłoneczna i przeciwdeszczowa, zapewniająca dobrą zabawę, zwłaszcza podczas takich imprez okolicznościowych jak wesela, chrzciny czy komunie byłaby bardzo mile widziana. Klasyczny parasol przeciwsłoneczny niestety nam tego nie zapewni. Możliwość wynajęcia namiotu okolicznościowego w tym celu będzie rozsądnym i z pewnością dogodnym kosztowo rozwiązaniem.

Impreza w hali namiotowej? Czemu nie!

Coraz więcej firm produkujących hale namiotowe wprowadza do swojej oferty wynajem hal namiotowych właśnie ze względu na zapotrzebowanie pod prywatne imprezy okolicznościowe. Nic w tym dziwnego: to produkt zabezpieczający przed promieniami słonecznymi, deszczem i wiatrem, w dodatku łatwy w montażu. Największa zaletą tej konstrukcji jest zaś to, że można postawić ją w dowolnym miejscu. Na rynku dostępnych jest wiele hal namiotowych, które spełnią naszej najbardziej specyficzne potrzeby, dzięki czemu z łatwością dopasujemy do nich, czy do wielkości organizowanej imprezy konkretny model. W zależności od wymagań można je wyposażyć w podłogę drewnianą lub wykładzinę, krzesła, stoły, oświetlenie a nawet ogrzewanie czy klimatyzację. Hale z założenia mają dawać cień, jeśli jednak nie chcemy dać się zaskoczyć ulewie czy wietrznej pogodzie warto zdecydować się na wynajem hali namiotowej, której dach jest z plandeki. Jej boczne  ścianki w zależności od potrzeby można podpiąć, podwiązać lub zsunąć. 

Zalety i wybór hal namiotowych

Szeroka gama hal namiotowych sprawia, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model do wynajęcia. Zwłaszcza, że modele mają odmienne właściwości. Inne hale przeznaczone są bowiem na imprezy gminne, firmowe i plenerowe, inne zaś na imprezy rodzinne typu komunia, chrzciny czy wesela.W przypadku imprez pierwszego typu (np.dożynki, lokalne święta) są to nowoczesne, proste konstrukcje. Te drugie to często wykorzystywane namioty “turek”. Jednak oba, dzięki modułowej konstrukcji można dowolnie konfigurować czy powiększać. 

Ciekawym rozwiązaniem jest również to, że niektóre z tych systemów można łączyć z ścianami transparentnymi. Jest to element przezroczysty zapewniający nie tylko ochronę przed wiatrem i deszczem, ale dającym możliwość otwierania ich na boki. Takie rozwiązanie podnosi atrakcyjność imprezy plenerowej, podczas której w szybki sposób można przemieszczać się na zewnątrz. Aluminiowa konstrukcja modułowa zapewnia namiotom niezbędne podparcie i stabilność. Dzięki temu, że moduły mają długość 5m możemy je dowolnie wydłużać. 

Szacunkowy koszt wynajmu hal namiotowych

Idea wynajmu hal namiotowych jest praktycznym rozwiązaniem, przy tym także estetycznym i stosunkowo niedrogim. Przy założeniu, że chcemy zaprosić ok. 15 osób potrzebny nam będzie namiot wielkości ok. 5x10m, co będzie nas kosztowało około 1000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *