Co wspólnego mają kryształy Swarovskiego z przemysłem?

O marce Swarovski słyszał z pewnością każdy, każdy miał także okazję zachwycać się błyszczącymi kryształkami, z których produkcji słynnie ta firma. Nie każdy jednak wie, że Grupa Swarovski zajmuje się także produkcją ściernic, narzędzi szlifierskich, wierteł oraz wielu innych urządzeń przeznaczonych do stosowania w przemyśle. W ich produkcji specjalizuje się marka Tyrolit, będącą częścią Grupy Swarovski. Jej powstanie jest natomiast ściśle związane z biżuteryjnymi kryształkami, które tak zachwycają nas na sklepowych wystawach.

Potrzeba matką wynalazku, czyli początki istnienia marki Tyrolit

Marka Tyrolit została powołana do życia w 1919 r. przez samego Daniela Swarovskiego – twórcę marki Swarovski. Celem jej założenia było utrzymanie produkcji niezwykle cenionych już w tamtych latach w branży jubilerskiej, zdobniczej i optycznej kryształów uzyskiwanych ze szkła ołowianego. Na początku swojego istnienia marka Tyrolit była odpowiedzialna wyłącznie za produkcję tarcz szlifierskich przeznaczonych do niczego innego, jak obróbki tychże kryształów.

Co ciekawe, marka Tyrolit na początku swojego istnienia z powodzeniem korzystała z technologii stworzonej i opatentowanej już pod koniec XIX w. przez samego Swarovskiego – maszyny przeznaczonej do precyzyjnej obróbki kryształu. Autonomiczna produkcja narzędzi szlifierskich okazała się świetną decyzją, zapewniając marce Swarovski oszczędności oraz niezależność od zewnętrznych podmiotów.

Marka Tyrolit prężnie rozwijała się natomiast w kolejnych latach XX w., wprowadzając na rynek coraz to nowe innowacje, do których zaliczają się m. in. ściernice zbrojone włóknem szklanym czy supercienkie ściernice przeznaczone do precyzyjnego cięcia metalu. Sporym osiągnieciem marki było także stworzenie tarcz ze spoiw ceramicznych, które są przeznaczone do szlifowania i cięcia z dużą prędkością.

W czym dziś specjalizuje się marka Tyrolit?

Dziś marka Tyrolit to jeden z czołowych producentów ściernic, narzędzi szlifierskich, wierteł, pił oraz wielu innych maszyn przeznaczonych do precyzyjnej obróbki materiałów różnego rodzaju. Głównym odbiorcą jego sług jest przemysł budowlany, w którym największe zastosowanie znajdują oferowane przez markę rozwiązania. Tyrolit specjalizuje się również w produkcji narzędzi diamentowych przeznaczonych do obróbki kamienia, szkła i ceramiki. To właśnie ich wytwarzanie było głównym celem powstania marki i miały one służyć do niczego innego, jak produkcji słynnych kryształów Swarovskiego.

Szybko okazało się, że stworzone w ten sposób narzędzia oferują tak świetne rezultaty, że warto udostępnić je do powszechnej sprzedaży. Rozwiązania sygnowane logiem Tyrolit charakteryzują się bowiem ogromną precyzją, wysoką jakością oraz świetnymi efektami, na które najlepszym dowodem są wytwarzane przez nie produkty – cenione na całym świecie kryształy Swarovskiego. Narzędzia tyrolit znajdują zastosowanie przy obróbce kamieni naturalnych, sztucznych, a także ceramiki i szkła. Sama marka jest natomiast ceniona za innowacyjne podejście do produkcji, stały rozwój oraz najwyższą jakość oferowanych rozwiązań. Wszystko to sprawia, że nie bez powodu jest obecnie uznawana za lidera w swojej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *