Wagi pomostowe i jej liczne rodzaje

Do ważenia towarów czy pojazdów o dużej masie, niezbędne są wagi platformowe. Lepiej znane pod nazwą waga pomostowa, jest to urządzenie do ważenia ładunków, ich zakres jest ogromny, między 3 kg a 6 t. Jakie są więc rodzaje wag pomostowych?

Waga pomostowa wyróżnia się nośnią o dużej wytrzymałości, pozwalającej na mechaniczne nakładanie towarów. Dodatkowo taka waga może być zabudowana w posadzce, co umożliwia ważenie całego pojazdu z ładunkiem i bez niego, w celu szybszego i bardziej efektywnego ważenia towaru. Bardzo często wykorzystywane są w handlu hurtowym, ale również i w przemyśle, dlatego też można je znaleźć tylko na zapleczach sklepów czy w magazynach. Skonstruowana jest z wysokiej jakości materiałów takich jak stal, PVC i blacha ryflowana. Ten rodzaj wag industrialnych charakteryzuje się wysoką precyzją pracy oraz wytrzymałością. Trudno wyobrazić sobie codzienną pracę magazynu, centrum dystrybucyjnego czy firmy logistycznej bez urządzeń  typu waga pomostowa. Przedsiębiorcy każdego rodzaju często decydują się na korzystanie z wag pomostowych. Dzięki temu  wiele rynków, w szczególności rynek produkcji żywności zyskał na wadze pomostowej i jej dokładności do grama.

W zależności od profilu działalności oraz ładunków ważonych będzie trzeba zakupić odpowiedni wariant wag. Waga pomostowa dzieli się na takie warianty jak, wagi technologiczne, często wykorzystywane w aptekach i laboratoriach, wagi paletowe, przeznaczone do ważenia całej palety, wagi przemysłowe, duże wagi, które najczęściej ważą cały pojazd z towarem i bez niego, oraz wagi stołowe, mniejsze, często widoczne w sklepach spożywczych bądź na poczcie. Każdy z tych wariantów różni się między sobą głównie konstrukcją i nośnością. Waga pomostowa w podstawowym wyposażeniu modelu ma zakres od 3 do 30kg, natomiast te większe, przeznaczone do hurtu, mają maksymalną wagę w granicach od kilkuset kilogramów do nawet 6 ton.

Waga pomostowa wykorzystywana jest obecnie w niemal każdym przedsiębiorstwie. Służą one jako narzędzie pracy wszędzie gdzie istnieje potrzeba ważenia towarów, od zwykłych paczek na poczcie po wielkogabarytowe towary czy też palety pełne warzyw hodowanych na farmach każdego rozmiaru. Zarówno duże jak i małe firmy mogą wiele zyskać z zakupu takowego urządzenia do pomiaru wagi. Na obecne standardy bez takowej wagi, w szczególności legalizowanej, nie można efektywnie prowadzić przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *