Trzy sposoby na przygotowanie podłoża pod garaż

Postawienie garażu blaszanego na naszej posesji nie ogranicza się tylko i wyłącznie do jego zamówienia, transportu przez firmę oraz montażu. Zanim będziemy mogli w pełni korzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje nam własny garaż koniecznym jest przygotowanie w odpowiedni sposób podłoża pod tę konstrukcję.

Wiele osób decyduje się na rozwiązanie niezwykle proste, jednak niekoniecznie polecane. Otóż jest nim nic innego jak przygotowanie podłoża pod garaż z wykorzystaniem kostki brukowej. Choć w wielu sytuacjach, kostki brukowe sprawdzają się świetnie, tak podczas montażu i kotwiczenia garażu blaszanego może ona nie spełnić swojej funkcji zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Powód jest niezwykle prosty – kostka brukowa wbrew pozorom jest krucha i nietrwała. Nacisk podczas montażu, jak i podczas użytkowania garażu może mieć bezpośredni wpływ na zniszczenie jej, w konsekwencji czego mogą powstać dziury niebezpieczne nawet dla stanu naszego samochodu.

Po pierwsze – wylewka pod garaż

Wylewka pod garaż blaszany to jeden z popularniejszych i chętnie wybieranych sposobów na przygotowanie gruntu pod tego rodzaje obiekty budowlane. Nie sposób się temu dziwić – wylewka pod garaż jest sposobem, który jest niezwykle trwały i przede wszystkim solidny. Zanim zaczniemy wylewanie materiału, grunt trzeba odpowiednio przygotować. Przede wszystkim konieczne jest oczyszczenie go z gałęzi, korzeni, a także ziemi urodzajnej. Warto pamiętać również o tym, że wylewka pod garaż nie powinna być wymierzona co do centymetra względem bryły garażu. Wylewka betonowa pod garaż powinna mieć nieco marginesu – najlepiej, aby było to około 10 cm więcej z każdej strony. Podłoże pod garaż blaszany (w tym przypadku wylewka) nie może być także zbyt płytkie. Ciężar garażu, jak i samochodu, motoru czy innych przechowywanych w garażu rzeczy może sprawić, że wylewka nie wytrzyma, pojawią się pęknięcia lub konstrukcja po prostu zbyt mocno osiądzie.

Informacje o przygotowaniu wylewki pod garaż blaszany znajdziesz również na stronie https://damari.pl/przygotowanie-podloza-pod-garaz/. Sprawdzone informacje prosto od producenta, czyli wiedza z pierwszej ręki gwarantowana.

Sposób numer dwa, czyli betonowe bloki

Przygotowanie podłoża pod garaż za pomocą betonowych bloczków to jeden z łatwiejszych sposobów, a także atrakcyjnych pod kątem inwestycyjnym – nie jest to rozwiązanie drogie. Nie ma również problemu z dostępnością bloków betonowych pod garaż. Są one dostępne w niemal każdym sklepie budowlanym. Decydując się na tego rodzaju przygotowanie podłoża pod garaż blaszany, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim bloczki należy wkopać na odpowiednią głębokość. Zapewni to stabilne osadzenie garażu, przez co unikniemy nieprzyjemnych incydentów. Po drugie – odpowiednie wypoziomowanie bloków betonowych.

Garaż musi stać na równym i wypoziomowanym podłożu ze względów bezpieczeństwa, jak i zwykłej wygody. W zależności od wielkości garażu dobieramy ilość bloczków. Standardowo zaleca się zastosowanie sześciu, jednak przy garażach o nieco większych wymiarach warto zdecydować się na zastosowanie ośmiu bloków betonowych. Ich rozmieszczenie nie może być również przypadkowe. Każdy kąt powinien opierać się na bloczku betonowych, kolejne bloki powinny znajdować się po dwóch dłuższych stronach garażu, po środku ich długości.

Trzeci sposób, czyli wylanie fundamentów

Wylanie i samo przygotowanie fundamentów pod garaż wymaga odpowiedniego przygotowania, analizy i wyliczeń. Jest to zdecydowanie sposób, który wymaga od nas nie lada przygotowań. Ważną rolę odgrywają tutaj również wody gruntowe, a dokładniej analiza ich poziomu. Jak można się domyślić, ich zamarzanie ma bezpośredni wpływ na stan wylewanych fundamentów, a w konsekwencji stan garażu blaszanego, który będzie na nich stał. Tu również należy zwrócić uwagę na odpowiednie wypoziomowanie fundamentu. Jako że jest to sposób najbardziej skomplikowany i wymagający odpowiedniej wiedzy, nie warto ryzykować na własną rękę. Znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do specjalistów, którzy wykonają dla nas to zlecenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *