ISO-9001

Szkolenia ISO 9001 – ścieżka kariery

System zarządzania jakością ISO 9001 należy do najpopularniejszych standardów zarządzania. Korzysta z niego wiele firm. Potrzebują one kompetentnej kadry. Ludzi, których obecnie brakuje na rynku. Być może, Ty wypełnisz te lukę. Jak postawić pierwsze kroki w karierze specjalisty systemów zarządzania? Czy wybrać kurs stacjonarny, czy szkolenia online? Odpowiadamy w tym poradniku.

  1. Szkolenie ISO 9001 – zacznij od podstaw
  2. Szkolenia audytor ISO 9001 – kolejny krok w rozwoju
  3. Szkolenie stacjonarne, czy online?

Szkolenia ISO 9001 – zacznij od podstaw

szkolenia ISO 9001

Pierwszy krok w karierze specjalisty do spraw jakości, to poznanie podstaw.

W tym pomogą Ci wstępne szkolenia ISO 9001. Jako uczestnik szkolenia zapoznasz się z wymaganiami normy i zasadami zarządzania jakością. Dowiesz się jak je interpretować. Zaznajomisz się z takimi pojęciami jak wymagania klienta, zarządzanie ryzykiem, podejście procesowe, czy monitorowanie. Zrozumiesz na czym polega ciągłe doskonalenie, potrzeby klientów, czyli kluczowe wymagania systemu zarządzania jakością.

Dobry kurs wprowadzający w system zarządzania jakością powinien być prowadzony przez praktyka. Chodzi o to, aby wymagania ISO 9001 odnieść do rzeczywistych sytuacji w firmie. W ten sposób, nie tylko poznasz teorię, ale też dowiesz się jak ją zastosować w praktyce. Dlatego ważne jest, aby prowadzący zadbał o przygotowanie przykładów, które pozwolą Ci na zapoznanie się z praktyczną stroną systemów zarządzania jakością. Jeśli wiedzę zdobytą podczas takiego szkolenia połączysz z praktyką, w niedługim czasie będziesz gotów, by rozwijać dalej swoje kompetencje z zakresu zarządzania jakością.

Szkolenia audytor ISO 9001 – kolejny krok w rozwoju

Jeśli Twoja wiedza o ISO 9001 jest już ugruntowana i poparta praktyką, pora myśleć o dalszym rozwoju. Kolejnym krokiem na ścieżce kariery, może być nabycie kompetencji audytorskich. Firma, która ma wdrożony system zarządzania jakością jest zobowiązana, by go odpowiednio nadzorować. Potrzebuje więc kadry, która będzie za to odpowiedzialna. Jeśli swoją dotychczasową wiedzę uzupełnisz podczas szkolenia audytor ISO 9001, zdobędziesz kompetencje, by prowadzić działania audytowe w Twojej firmie.

Uczestnik szkolenia odświeży sobie wiadomości z zakresu wymagań normy. Przypomni tez sobie inne wymagania systemu zarządzania jakością. Przede wszystkim jednak nauczy się oceniać, czy wymagania te są spełnione. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu technik audytowania i sposobów dokumentowania audytów wewnętrznych. Dobrym kurs audytorów ISO 9001 , to przede wszystkim praktyka. Pojawią się ćwiczenia. Ocena dowodów audytowych, sposób ich pozyskiwania. Nie powinno też zabraknąć ćwiczeń rozwijających „miękkie” kompetencje. Audyt to rozmowa z ludźmi, prowadzone tak, by zbudować odpowiednie relacje. Jako auditor wewnętrzny musisz więc posiadać umiejętność przekonania do siebie ludzi.

Szkolenie zapewne zakończy się egzaminem. Gdy otrzymasz certyfikat audytora wewnętrznego ISO 9001, będziesz mógł śmiało wykorzystywać nowo nabyte kompetencje.

Szkolenie stacjonarne, czy online?

Szkolenia online są dziś niezwykle popularne. Nie ominęły również branży zarządzania jakością. Czy jednak szkolenia online to dobra droga, aby zdobyć odpowiednie kompetencje? To zależy.

Jeśli planujesz zdobyć podstawową wiedzę dotyczącą wymagań normy, szkolenia ISO 9001 online, powinny być wystarczające. Zarówno teoretyczne jaki i praktyczne aspekty wymagań standardu ISO 9001, można dobrze przekazać w szkoleniu internetowym. Zarówno podczas zdalnej sesji z trenerem, jaki i w trybie e-learningu. W wielu przypadkach szkolenia online zapewniają nieograniczony dostęp do materiałów. To ich przewaga, bo uczestnik szkolenia zawsze może do nich wrócić.

Jednak, gdy chcesz osiągnąć szersze kompetencje, lepiej postawić na szkolenie stacjonarne. Jeśli chcesz zostać auditorem wewnętrznym ISO 9001:2015, to istotne jest praktyka. Sesje warsztatowe, scenki w których przećwiczysz rozmowy audytowe, musisz przeprowadzić „twarzą w twarz”. Tu szkolenie stacjonarne na wysokim poziomie zapewni Ci więcej korzyści.

Powyższe informacje pozwolą Ci zrobić pierwszy krok w karierze specjalisty systemów zarządzania. Poznając normę ISO 9001 i zdobywając kompetencja audytora systemów zarządzania, otwierasz sobie drzwi do rozwoju. nie musi to być nawet jakość. Na podobnych zasadach Do ISO 9001:2015, bazują inne systemy zarządzania. Jest też bonus. Filozofia ciągłego doskonalenia pomoże ci nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *