Prasa krawędziowa UPTEC Seria U-Bend – czym się wyróżnia?

Wymagania wobec współczesnego zakładu produkcyjnego są niezwykle wysokie. Warsztat musi nie tylko zadbać o wysoką jakość wykonywanych elementów, ale również o powtarzalność oraz sprawną realizację zróżnicowanych zleceń – zarówno tych wielkoseryjnych, jak i podczas wytwarzania mniejszych partii elementów. Kształtowanie plastyczne blach leży u podstaw praktycznie każdej gałęzi wytwórstwa, dlatego tak ważne jest, aby zakład dysponował maszynami, które pozwolą sprostać każdemu wyzwaniu.

Uniwersalność i precyzja

Prasy krawędziowe UPTEC z serii U-BEND to wyspecjalizowane narzędzia, stworzone, aby umożliwić szybką, bezpieczną i dokładną obróbkę metalowych arkuszy. Dzięki obecności sterowników firm Cybelec, ESA oraz Delem wszystkie prasy gwarantują niezwykle wysoką precyzję wykonania podczas każdego cyklu pracy. Sterowniki CNC dbają o to, by wytwarzane elementy miały parametry zgodne z dostarczonym przez klienta projektem. Idealna powtarzalność sprawia, że maszyny UPTEC sprawdzają się doskonale zarówno w pełni zautomatyzowanych zakładach, gdzie prasa krawędziowa musi wykonywać dużą ilość identycznych gięć, jak i w mniejszych warsztatach.

Seria U-Bend obejmuje prasy o zróżnicowanych rozmiarach oraz osiągach, dzięki czemu klient może nie tylko wybrać maszynę, która najlepiej odpowiada jego potrzebom, ale również zmodyfikować jej wyposażenie wedle swoich wymagań. UPTEC dostarcza maszyn o nacisku od 60 do 400 ton oraz szerokości gięcia od 1300 do 6100 milimetrów, co pozwala wykorzystać serię U-Bend do obróbki nawet wielkowymiarowych elementów lub części o nietypowych wymiarach.

Gięcie proste i dokładne

Prasa krawędziowa UPTEC to nie tylko wydajne narzędzie, ale również maszyna, która nie sprawia wielu problemów operatorowi. Za sprawą intuicyjnego panelu sterowania pracownik jest w stanie kontrolować cztery ruchome osie (Y1, Y2, X, R), a także system kompensacji stołu (oś C), który nie dopuszcza do obniżenia standardu wykonania w wyniku potencjalnego odkształcenia blatu prasy krawędziowej. O wygodę i precyzję podczas pracy dbają również regulowane ramiona T, których zadaniem jest podparcie blachy podczas gięcia. Za sprawą łatwego w obsłudze systemu wymiany stempli Promecam przezbrojenie prasy krawędziowej nie zajmuje wiele czasu, co stanowi ogromny atut w zakładach, gdzie liczy się elastyczność.

Jednocześnie stosowane w serii U-Bend sterowniki ułatwiają pracę operatorów za sprawą rozwiązania EasyBend, ręcznej identyfikacji najlepszej sekwencji gięcia i automatycznego obliczaniu kolejności gięcia. Tym sposobem pracownik na bieżąco jest w stanie monitorować, modyfikować i zmieniać parametry gięcia bez wywierania zbyt dużego nacisku na maszynę lub obrabiany element. W efekcie nawet największe modele z serii U-Bend są proste w obsłudze i mogą zostać szybko włączone do linii produkcyjnej.

Wybór na lata

Wszystkie prasy krawędziowe UPTEC produkowane są z myślą o zapewnieniu wysokich osiągów przez długi czas. Do stworzenia ramy wykorzystano wysokogatunkową stal, która znakomicie radzi sobie z ogromnymi siłami nacisku generowanym podczas pracy. Aby wprawić w ruch prasę, seria U-Bend wykorzystuje systemy hydrauliczne renomowanych europejskich producentów Bosch-Rexroth oraz Hoerbiger, co jest samo w sobie gwarancją precyzyjnego gięcia. W szafce elektrycznej każdej prasy krawędziowej można znaleźć instalacje takich firm jak Siemens lub Schneider, dzięki czemu możemy liczyć na długą i bezawaryjną pracę maszyny. Oprócz żywotności samego urządzenia, wraz z maszyną dostarczany jest zestaw specjalistycznych stempli oraz matryc, które umożliwiają gięcie nawet 6 milimetrowej blachy na dobijanie pod kątem 90 stopni.

Pakiet obsługi

Zakup prasy UPTEC to nie tylko wybór niezwykle wydajnego urządzenia, które jest w stanie spełnić szereg funkcji w zakładzie wytwórczym. Oprócz możliwości zmodyfikowania maszyny, dystrybutor zapewnia również pakiet gwarancyjny dla urządzenia oraz szkolenie dla personelu firmy. Tym sposobem operatorzy są w stanie szybko wykorzystać wszystkie atuty serii U-Bend, a w przypadku awarii serwis BITOP reaguje w ciągu 48 godzin. Szerokie zaplecze części zróżnicowanych producentów pozwala przeprowadzać konserwację oraz modyfikacje zakupionych narzędzi nawet po wygaśnięciu gwarancji. Przeczytaj więcej na temat pras krawędziowych UPTEC z serii U-Bend na: https://www.bi-top.pl/maszyny-do-obrobki-metalu/cty/prasy-krawedziowe-uptec-seria-u-bend

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *