Kalkulator fotowoltaiki EasyOZE

W Internecie dostępnych jest kilka narzędzi do obliczania mocy paneli, jednak firma EasyOZE wypuściła na rynek całą platformę dedykowaną temu zagadnieniu. Przyjrzyjmy się, co znajdziemy na ich stronie i co EasyOZE oferuje zwykłemu Kowalskiemu. Najbardziej interesuje nas kalkulator fotowoltaiki. Po otwarciu strony easyoze.pl widzimy kolorystykę nawiązującą do ekologii. Na górze strony wiszą ikony dedykowane rozwiązaniom OZE – fotowoltaice, pompom ciepła, hybrydzie, magazynom energii, dachom solarnym, fotowoltaice balkonowej i carportom.

Po kliknięciu w Fotowoltaikę widzimy kalkulator do fotowoltaiki – EASY i PRO. Pierwszy wydaje się prostym formularzem – wpisujemy swój dokładny adres lub korzystamy z możliwości zlokalizowania nas. Następnie musimy wpisać wysokość średniomiesięcznego rachunku za prąd. Średniomiesięczny zapewne oznacza, że musimy zsumować rachunki z całego roku i podzielić je przez liczbę 12 miesięcy.

Kalkulator do fotowoltaiki EASY

EasyOZE pokazuje korzyści z kalkulatora EASY:

 • każdy może bezpłatnie użyć kalkulatora,
 • wynik otrzymać można w 30 sekund,
 • wycena dokonywana jest na podstawie nasłonecznienia i geolokalizacji,
 • wynik wyliczy sugerowaną moc instalacji i okres zwrotu inwestycji,
 • otrzymamy informacje o dostępnych dofinansowaniach,
 • prześlą nam Raport OZE z listą firm, korzyściami środowiskowymi i wizualizacją,
 • dostaniemy oferty od maksymalnie 5 firm dla lepszego poró

Faktycznie, kalkulator fotowoltaiczny wyliczył moc dla mojego domu w mniej niż 30 sekund. Można być pod wrażeniem. Inne firmy każą czekać na wyliczenia, które otrzymuje się e-mailem po długim czasie oczekiwania. Tutaj widzimy je praktycznie od razu.

Następnie mam możliwość kliknięcia w przycisk -> Chcę otrzymać Raport OZE i oferty w 48h. Zaczynam wierzyć, że tak faktycznie będzie. Dopiero teraz trzeba zostawić swoje imię, e-mail i telefon kontaktowy. Nie zrobię tego, bo na ten moment testuję stronę, nie chcę wprowadzać w błąd firm, które przygotowałyby ofertę pod moje dane. Podoba mi się ten kalkulator fotowoltaiki. Sprawdźmy bardziej zaawansowaną opcję PRO.

Fotowoltaika – kalkulator PRO

Ten kalkulator jest bardziej szczegółowy. EasyOze wskazuje, że:

 • wycena jest bardziej precyzyjna, bo opiera się na większej ilości danych,
 • przedział cenowy pokazany jest dla 3 opcji mocy,
 • można skorzystać z symulatorów: Net-billing, Autokonsumpcja i MOC PANELI (ciekawe, na czym to polega),
 • można wyliczyć orientację i nachylenie paneli,
 • korzystają z AI do robienia wyliczeń, czyli ze sztucznej inteligencji,
 • twierdzą, że firma na podstawie zostawionych danych będzie mogła przedstawić dokładną ofertę bez wizji lokalnej,
 • także można otrzymać Raport OZE i oferty w 48 godzin.

Po kliknięciu w swój dach można przejść dalej. Pojawia się formularz, gdzie trzeba uzupełnić dane lub oznaczyć jakieś parametry, m.in. wpisać wysokość rachunku za prąd, liczbę zużytych kW lub ilość osób w gospodarstwie. Następnie trzeba oznaczyć rodzaj dachu, pokrycie i rodzaj instalacji elektrycznej. Samemu oznacza się orientację i nachylenie paneli oraz korzysta z symulatorów. Bardzo interesujące rozwiązanie. Później tworzy się swój projekt poprzez zaznaczanie powierzchni dachu na mapie. Można dołączyć zdjęcia, oznaczyć termin montażu i zostawić uwagi. Na końcu wybiera się opcję optymalną, maksymalną lub indywidualną, czyli wpisuje się samemu preferowaną moc.

Trzeba przyznać, że kalkulatory sprawnie wyliczyły moc, jeden w 30 sekund, drugi w kilkanaście minut. Jeśli ktoś chce otrzymać oferty od firm na podstawie tych danych, może to zrobić, klikając w odpowiedni przycisk. Strona easyoze.pl wydaje się ułatwiać proces zakupowy instalacji OZE, a kalkulatory fotowoltaiki są profesjonalnie przygotowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *