Dysze i noże powietrzne od Spraylabe EE

Dysze powietrzne są powszechnie stosowane w przemyśle. Służą regulacji przepływu powietrza. Z powodzeniem wykorzystuje się je w różnych procesach. Z ich pomocą możliwe jest skuteczne oczyszczanie powierzchni przez nadmuch. Wysokie ciśnienie medium sprawia, że czynność ta jest bardzo efektywna. Dysze powietrza stosuje się także do osuszania i chłodzenia. Zarówno niewielkich elementów, jak i większych części maszyn, czy urządzeń. Opisane dysze i noże powietrzne są różnymi narzędziami wykorzystywanymi do różnych zastosowań.

Czym są dysze powietrzne i jak działają?

Dysza powietrzna umożliwia wydmuch sprężonego powietrza. Wielkość ciśnienia i forma nadmuchu zależna jest od konstrukcji tego elementu. Zazwyczaj wykonane są one z odpornych na odkształcanie materiałów. Wśród nich przeważa aluminium i stal nierdzewna. Gwarantuje to długą żywotność dyszy. Warto bowiem zauważyć, że generuje ona często naprawdę duże ciśnienie przepływu powietrza. Z uwagi na konstrukcję elementów rozróżnia się:

  • Dysze powietrzne o płaskim strumieniu. Są doskonałe w przypadkach wymagających impulsów lub stałego strumienia powietrza. Charakteryzują się silnym strumieniem uderzeniowym. Jednocześnie równomiernie rozkładają strumienia powietrza.
  • Dysze powietrzne o punktowym strumieniu. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie silnego strumienia sprężonego powietrza. Można ustawić go na precyzyjnie określonym punkcie.
  • Noże powietrzne o dużej wydajności. Charakteryzują się specyficzną konstrukcją. Dzięki niej strumień powietrza przylega do najbliższej powierzchni.
  • Rurki wirowe umożliwiają wytworzenie zimnego i gorącego podmuchu. Mogą pracować w szerokim zakresie temperatur.

Zastosowanie dysz powietrznych

Dysze powietrzne powszechnie stosuje się w wielu gałęziach przemysłu. Umożliwiają one czyszczenie z drobin pyłów i kurzu. Wytwarzane przez nie ciśnienie doskonale osusza powierzchnie z wody. To dobry sposób na usunięcie jej z zakamarków urządzeń i innych konstrukcji. Dysze powietrzne idealnie nadają się do chłodzenia lub podgrzewania. Wykorzystuje się je powszechnie w przemyśle metalowym, stolarskim, czy energetycznym. Są na wyposażeniu kurtyn powietrznych, czy urządzeń generujących punktowy strumień powietrza. Wszystkie te narzędzia mają swoje własne unikalne cechy i zastosowania, co sprawia, że są przydatne w różnych branżach i sytuacjach, w których strumień powietrza jest kluczowym czynnikiem. Innymi produktami w ofercie są: głowice myjące, dysze wodne.

Spraylab EE Sp. z o.o. jest członkiem międzynarodowej grupy firm Spraylab Group, będącej oficjalnym przedstawicielem i wyłącznym dystrybutorem:

  • PNR Italia
  • Kleenspraytech
  • SDM
  • Sati Filtri.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *