Dlaczego warto zainwestować w urządzenia vending BHP?

Prowadzenie własnej firmy to nie tylko skupienie się na działalności operacyjnej, ale ciągłe usprawnianie pracy swojej oraz pracowników. Jednym z nowoczesnych, a przy tym praktycznych, rozwiązań są urządzenia vending BHP, które sprawdzą się w przedsiębiorstwach o różnym profilu branżowym. Czym są? Jakie korzyści przynoszą? Co może być dystrybuowane za ich pośrednictwem?

Czym są urządzenia vending BHP?

Maszyny vendingowe to urządzenia, które znane są wielu z nas. Bardzo często spotykamy je w przestrzeniach publicznych. Dzięki nim możliwy jest samoobsługowy zakup napojów lub przekąsek. Warto jednak wiedzieć, za ich pomocą, w prosty i szybki sposób, dystrybuować można artykuły BHP w przedsiębiorstwach różnych branż, m.in.: spożywczej, produkcyjnej, automotive, motoryzacyjnej, elektronicznej czy budowlanej — w skrócie, wszędzie tam, gdzie konieczne są artykuły BHP.

Urządzenia vending BHP z firmy MJM są intuicyjne, proste w obsłudze. Logowanie do systemu odbywa się za pomocą karty, kodu PIN lub odcisku palca, tak aby móc zweryfikować, który z pracowników podjął określone działanie. Administratorzy sprzętu w czasie rzeczywistym mają możliwość skontrolowania odbywających się czynności oraz sprawdzenia stanu poszczególnych artykułów BHP w maszynie.

Jakie korzyści przynosi zastosowanie automatów vending BHP w firmie?

Wspomniano wcześniej, że automaty vending BHP są rozwiązaniami, które coraz liczniej wdraża się w Polskich przedsiębiorstwach. Wynika to z szeregu korzyści, które przynosi ta inwestycja. Jako pierwsze warto wymienić ogromne oszczędności. Jak obliczyła firma MJM, sięgają one nawet 30%. Możliwe jest to dzięki kontrolowaniu i reglamentowaniu poboru środków ochrony osobistej przez pracowników. Dodatkowo zniwelowane są koszty związane z koniecznością opłacenia pracownika, który odpowiadać będzie za dystrybucję i kontrolę zużycia artykułów BHP w firmie.

To jednak nie koniec korzyści. Przedsiębiorstwa, które wdrożyły to rozwiązanie u siebie, doceniają to, że dzięki urządzeniom vending BHP możliwe są:

całodobowa dostępność do środków ochrony, stałe monitorowanie zasobów firmy, jak i bezpieczne, bezkontaktowe wydawanie artykułów pracownikom.

Jakie produkty mogą być dysponowane dzięki maszynom vending BHP?

Na rynku wyróżnić można 3 typy urządzeń vendingowych przeznaczonych do wydawania pracownikom potrzebnych im przedmiotów:

  • bębnowe — stosowane głównie do środków BHP,
  • systemy szufladowe mające zastosowanie do wydawania narzędzi,
  • systemy szafkowe do przedmiotów o większych gabarytach.

W kwestii artykułów BHP wydawanych przez automaty należy przede wszystkim wyróżnić: rękawice, gogle, maski, maseczki jednorazowe, ochraniacze słuchu czy kamizelki. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to kompletny katalog produktów, ponieważ szerokie zróżnicowanie urządzeń vendingowych, ich gabarytów i pojemności, pozwala na wyposażenie we wszelkie niezbędne do bezpiecznej pracy akcesoria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *