akumulatory przemysłowe

Akumulatory przemysłowe – ich rodzaje i charakterystyka

Akumulatory przemysłowe to nowoczesne rozwiązania techniczne, o odmiennych właściwościach i zastosowaniu. Sprawdzą się doskonale nie tylko w przemyśle, ale także w mniej wymagających warunkach. W tym artykule postaramy się bliżej przyjrzeć charakterystyce i zastosowaniu akumulatorów przemysłowych.

Akumulatory przemysłowe- charakterystyka

Akumulatory przemysłowe to narzędzia, umożliwiające dostarczanie stałej energii, koniecznej do pracy urządzeń elektrycznych. Akumulatory te mają dwa działania- przyjmują energię i ją oddają, co jest niezbędne dla uzyskania pracy danego urządzenia. Podczas procesu przyjmowania energii (ładowania), akumulator przekształca energię elektryczną na chemiczną, a podczas oddawania energii (pracy) rozładowuje się.

Rodzaje akumulatorów przemysłowych

Pośród akumulatorów przemysłowych możemy wyróżnić:

  • akumulatory AMG – tworzą płyty ołowiowe i umieszczone pomiędzy nimi separatory, w których znajduje się elektrolit.
  • akumulatory litowe – elektrolit znajduje się pomiędzy litowo-kadmowymi spiralami.
  • akumulatory żelowe – posiadają elektrolit w postaci kwasu siarkowego w żelu.
  • akumulatory ołowiowe – wykonane w technice czystego ołowiu płyt ołowiowych posiadają elektrolit w macie szklanej.

Akumulatory przemysłowe i ich zastosowanie

Akumulatory przemysłowe mają szerokie zastosowanie w wielu urządzeniach i narzędziach, które wymagają dostarczania ciągłej energii podczas pracy. Stąd też znajdą one zastosowanie w:

  • elektronice,
  • wózkach widłowych,
  • systemach alarmowych,
  • maszynach czyszczących,
  • instalacjach fotowoltaicznych,
  • samochodach, maszynach itd.

Akumulatory do zasilania awaryjnego- jakie wybrać?

Baterie AMG, inaczej zwane również jako akumulatory do UPS, to bezpieczne i wydajne źródło zasilania. Charakteryzują się odpowiednimi parametrami, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w pracy buforowej w zasilaniu awaryjnym. W zależności od wybranego modelu i jego specyfikacji, istotną kwestią jest również jego długa żywotność, często wynosząca ponad 10 lat. Akumulatory do zasilania awaryjnego sprawdzą się idealnie w zasilaniu systemów przemysłowych, komputerów, pomp CO itd.

Akumulatory do szaf RACK

Wymienione wyżej rozwiązania wato dobrać w zależności od przeznaczenia i zapotrzebowania. Jednak jeśli mamy do czynienia z zasilaczami o dużych rozmiarach czy konieczności zastosowania kilku z nich, możemy mieć problem z ich ułożeniem. Wtedy odpowiednim rozwiązaniem będą akumulatory do szaf RACK. To odpowiednie szafy przeznaczone do montażu urządzeń bez konieczności stosowania adapterów czy przeróbek. Dodatkowo obudowa akumulatorowa przeznaczona do montażu w szafie RACK pozwala na wygodny montaż nawet 4 akumulatorów wewnątrz. To wygoda i komfort, który szczególnie docenimy w zastosowaniu przemysłowym i użytkowym.

Jakie akumulatory przemysłowe warto wybrać?

Akumulatory do szafy RACK wykorzystywane są w wielu zakładach produkcyjnych. Pełna gama zasilaczy UPS gwarantuje ciągłość pracy i produkcji we wszystkich działaniach wymagających długiej i nieprzerwanej mocy. To absolutna podstawa wyposażenia wielu obiektów przemysłowych ale nie tylko. Dzięki szafie RACK mamy możliwość zainstalowania kilku baterii oraz dodatkowych przyrządów. Jednak wybór odpowiedniego akumulatora warto dokonać zgodnie z zapotrzebowaniem oraz z uwzględnieniem specyfikacji technicznej. W zastosowaniu przemysłowym doskonale sprawdzą się akumulatory AMG. Cechuje je długi czas pracy oraz pełna bezobsługowość. Z kolei zasilacze UPS pozwalają na utrzymanie wysokiej mocy i pracy wybranych urządzeń, maszyn lub całego zakładu. Dzięki nim nie ma obaw również podczas przerw w dostawach prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *