Klucze dynamometryczne Matador – dlaczego warto?

Klucze dynamometryczne Matador to produkty, które używane są do połączeń śrubowych, w których wymagane jest kontrolowane dokręcanie. Współcześnie przykłada się dużą uwagę do maksymalnych oszczędności w zakresie surowców oraz kosztów, dlatego też w przemyśle wykorzystuje się najczęściej śruby mniejsze i lżejsze. Warto wiedzieć, jaki klucz dynamometryczny będzie najlepiej odpowiadał określonym wymaganiom.

Kontrolowane dokręcanie jako standard w przemyśle

Kontrolowane dokręcanie to wykonywanie tej czynności zgodnie z określonym kątem i wartością obrotu. Dzięki kluczom dynamometrycznym dokręcanie jest bezpieczne dla użytkowania połączeń śrub. Klucze dynamometryczne pozwalają na pomiar siły użytej do określonego połączenia śruby.

Jak wybrać odpowiedni klucz dynamometryczny?

Zegarowe klucze dynamometryczne Matador są łatwe w użyciu oraz szybkie. Klucze wyposażone są w mechaniczną skalę lub zegarowy miernik, który wskazuje wartość użytej siły. Gdy moment siły osiągnie oczekiwaną wartość użytkownik klucza musi zaprzestać oddziaływania dodatkową siłą.
Oprócz kluczy zegarowych występują klucze dynamometryczne typu „klik”, które są dokładniejsze od kluczy zegarowych. Docelowa wartość momentu siły ustawiana jest na skali zawartej w uchwycie. Kiedy moment siły osiągnie ustaloną wartość klucz będzie wydawał sygnał dźwiękowy oraz dotykowy. Warto zaznaczyć, iż klucze dynamometryczne Matador posiadają elementy, które wykonane są ze stali sprężynowej. Dzięki temu klucze resetują się automatycznie i są gotowe do użytku natychmiast.

Kolejnym rodzajem kluczy firmy Matador są cyfrowe klucze dynamometryczne. Tego typu klucze posiadają miernik naprężenia, który jest przymocowany do obrotowego pręta. Miernik ten mierzy wartość momentu siły. Wartość ta pokazywana jest na specjalnym wyświetlaczu cyfrowym, stąd nazwa tego rodzaju kluczy. Co ważne, w takich kluczach można ustawiać docelowe wartości oraz zapisywać w pamięci wewnętrznej poszczególne cykle pomiarowe. Pamięć wewnętrzną można natomiast podłączyć do odbiornika i odczytać zapisane dane. Cyfrowe klucze dynamometryczne świetnie sprawdzają się w zapisywaniu danych dotyczących produkcji. Dzięki nim można bowiem łatwo sporządzać dokumentację.

Oferta marki Matador jest bogata w różne modele kluczy dynamometrycznych. Warto zapoznać się ze specyfikacją każdego rodzaju kluczy, by wybrać taki, który będzie najlepiej odpowiadał oczekiwaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *