DMM Dubplate by XDiSC

Płyty winylowe nie są może tak wygodne w słuchaniu jak popularny streaming, za to nie mają sobie równych jeśli chodzi o jakość odtwarzanego dźwięku. DMM Dubplate oferuje jeszcze więcej – to unikalny produkt, w którym udało się wyeliminować te drobne problemy, z jakimi czasem borykają się właściciele winyli.

Czym jest DMM Dubplate?

Płyta DMM Dubplate, wyprodukowana przez XDiSC, jest 12,5-calową płytą stalową, której jedna strona została pokryta cienką warstwą miedzi. Właśnie na tej miedzianej powłoce został nacięty dźwięk – cały proces odbywa się z użyciem specjalnej tokarki, wyposażonej w diamentową igłę. W odróżnieniu od procesu produkcji klasycznych płyt winylowych, DMM Dubplate by XDiSC nie jest poddawany dalszej obróbce.

DMM Dubplate to produkt unikalny, bo po nacięciu płyta jest już gotowa i nie wymaga dodatkowych procesów chemicznych. Dzięki temu DMM Dubplate zapewnia niemal idealny dźwięk, bez utraty jakości, czym przewyższa tradycyjne płyty winylowe charakteryzujące się i tak wysoką jakością dźwięku. Wyjątkowość DMM Dubplate polega także na tym, że nagranie znajduje się tylko na jednej stronie płyty, tej z miedzianą powłoką. W XDiSC można zamówić dwustronny LP w wersji DMM Dubplate, wtedy zamiast jednej płyty klient otrzymuje dwie – na każdej z nich umieszczona jest inna strona albumu.

Ze względu na szczególny proces produkcji takich płyt, są one robione na specjalne zamówienie klientów. Płyta jest dostarczana w specjalnie zaprojektowanym pudełku, które chroni ją przed zarysowaniem, kurzem i uszkodzeniami. Pudełko jest zamykane na magnetyczny zatrzask i zdobi je złoty hotstamping, co dodatkowo podkreśla ekskluzywny charakter płyty.

Dlaczego warto zainwestować w DMM Dubplate?

Miedź to wyjątkowy materiał, który eliminuje problemy związane z odtwarzaniem płyt winylowych. Podczas odtwarzania DMM Dubplate nie słychać trzasków i kliknięć, prócz tego miedziana płyta nie generuje szumów, które negatywnie wpływają na jakość odtwarzanego nagrania. Z tego względu jest to metoda uważana za jedną z najlepszych technik masteringu w nowoczesnej produkcji winyli, ponieważ można w ten sposób uniknąć drobnego spadku jakości, jaki występuje podczas standardowego tłoczenia.

Wyjątkowy sposób wykonania tej płyty sprawia, że jest ona trochę większa od zwykłej płyty winylowej. Nie sprawia to jednak problemów podczas odtwarzania i nie ma konieczności zmiany siły nacisku ramienia gramofonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *